Сергей Лазарев pojedzie na Eurowizję?

W maju czeka nas 59. Konkurs Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbędzie się w Kopenhadze, dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu Emmelie de Forest z piosenką „Only Teardrops”.
Kto będzie reprezentował Rosję na duńskiej ziemi? To pytanie zadawane jest co roku. W 2012 roku odbyły się preselekcje, które wygrały Бурановские бабушки (Buranovskiye Babushki) i ich „Party for everybody”. Natomiast w 2013 zdecydowano się na wewnętrzny wybór reprezentanta. Kto będzie następcą Дина Гарипова (Diny Garipovej)?

Do tej pory sytuacja była niejasna. Początkowo pojawiły się informacje o preselekcjach – najpierw miały się one odbyć w Sylwestra 2013/2014, później przeniesiono je marzec 2014. Jednak i ta wersja okazała się nie być pewna, bo wkrótce pojawiło się oświadczenie, że wybór kandydata odbędzie się jednak wewnętrznie (czyli tak, jak w zeszłym roku), a wyniki tego wyboru mają pojawić się na początku marca. 

Tu nastąpił przełom w sprawie, kiedy wczoraj rosyjskie Love Radio poinformowało na swoim oficjalnym Twitterze, że reprezentantem Rosji zostanie… Сергей Лазарев (Sergey Lazarev). Na chwilę obecną informacja ta krąży wśród portali plotkarskich, a żadne oficjalne oświadczenie ze strony piosenkarza nie pojawiło się.

Musimy poczekać jeszcze te kilka dni na pewną wiadomość, ale można się na razie zastanawiać, czy w tej plotce nie ma ziarnka prawdy?

Na koniec – jeden z ostatnich teledysków Sergeya – „Слезы в моем сердце” („Slyozy v moem serce”).