Tolmachevy do Kopenhagi


W końcu mamy oficjalne potwierdzenie. Przyszło nam bardzo długo czekać na informację o tym, kto został reprezentantem Rosji na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji. Po zmianie sposobu wyboru podczas koncertu eliminacyjnego "Кто?" ("Kto?") na wybór wewnętrzny i coraz to nowymi datami, kiedy to reprezentant miał zostać ogłoszony - w końcu się doczekaliśmy!

Informacja miała zostać ogłoszona podczas dzisiejszego programu "Вести в субботу" ("Vesti v subbotu") na kanale Россия-1 (Rossiya-1), który w tym roku był odpowiedzialny za wybór reprezentanta. Program zostanie wyemitowany o godzinie 17 czasu polskiego, jednakże już od rana wszystkie media plotkarskie pisały o tym, że na Eurowizję jednak pojadą Сёстры Толмачёвы (Sestry Tolmachevy). I rzeczywiście! Portal eurovision.tv właśnie ogłosił tę wiadomość na swojej stronie. 


Już wcześniej pisaliśmy, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że to one zawitają w tym roku do Kopenhagi (ARTYKUŁ) i przedstawiliśmy Wam pokrótce sylwetki bliźniaczek. Z jaką piosenką zaprezentują się na duńskiej ziemi? Tego na razie nie wiadomo, lecz dowiemy się o tym już niedługo, ponieważ w przyszłym tygodniu odbywać się będzie spotkanie organizatorów Konkursu mające podsumować preselekcje w poszczególnych krajach i ostatecznie zaakceptować wybory. Wtedy nie będzie już żadnego odwrotu - piosenki nie będą mogły być zmienione. 

Czy odnosząc sukces na JESC (Junior Eurovision Song Contest) możliwe jest późniejsze zaistnienie na Eurowizji? Przekonamy się o tym już na początku maja.