Tolmachevy mają piosenkę na ESC!


Po ogłoszeniu, kto będzie reprezentował Rosję na tegorocznej Eurowizji, kwestią czasu było pojawienie się już samej piosenki, z którą bliźniaczki pojadą w maju do Kopenhagi.

17 marca zebrał się komitet organizacyjny Konkursu, podczas którego wszystkie zgłoszone piosenki miały zostać już ostatecznie zaakceptowane. Fani Eurowizji na pewno byli na bieżąco z narodowymi selekcjami, ale pozostawało też kilka krajów, których utworów nie znał nikt. Wśród tych państw była też Rosja. Już wczoraj brakujące utwory zaczęły pojawiać się na oficjalnym eurowizyjnym kanale YouTube. Co prawda nie pojawił się tam jeszcze teledysk bliźniaczek, ale na ich oficjalnym kanale można już posłuchać piosenki.. Teraz wszystko jest już jasne! Właśnie prezentujemy Wam utwór sióstr Tolmachovych (Сёстры Толмачёвы) na ESC.

Autorem piosenki jest Филипп Киркоров (Filip Kirkorov). Fani zarówno jego, jak i ESC bardzo dobrze wiedzą, że to nie pierwsza tego typu jego przygoda z tym Konkursem. W 1995 roku sam wystąpił w barwach Rosji z piosenką "Колыбельная вулкану (Kolybelnaya vulkanu)", a w kolejnych latach pojawiał się jako pomocnik, bądź też kompozytor piosenek eurowizyjnych. Wspierał takie gwiazdy, jak: Дима Билан (Dima Bilan, 2006), Дмитрий Колдун (Dmitrij Koldun, 2007), czy Ани Лорак (Ani Lorak, 2008), przy czym dwóm ostatnim gwiazdom skomponował ich eurowizyjne hity.

Wsłuchajcie się w "Shine". Czy i tym razem piosenka Kirkorova przyniesie sukces Rosji na Eurowizji?