Eurovision in Concert


Od kilku lat w stolicy Holandii odbywa się specjalny koncert promujący eurowizyjnych artystów. "Eurovision In Concert", bo o nim mowa, odbył się w tym roku 5 kwietnia. W koncercie wzięło udział 25 państw (z 37). Pojawiła się na nich Мария Яремчук (Mariya Yaremchuk) z Ukrainy oraz Teo z Białorusi. Niestety zabrakło reprezentantów Polski i Rosji.


Мария Яремчук (Mariya Yaremchuk) w wywiadzie dla  ESC KAZ oświadczyła, że to co chciała osiągnąć ze swoim teamem, to uczynić jej eurowizyjny występ "inspirującym". Co miała na myśli - przekonamy się w maju, gdyż wszystkie szczegóły owiane są tajemnicą. Wiemy jednak, że kostium będzie się różnił od tego zaprezentowanego w oficjalnym teledysku (ten sam strój piosenkarka zaprezentowała podczas Eurovision In Concert - filmik niżej). Dowiedzieliśmy się, że "Tick-Tock" opowiada o przemijającym czasie, z którego my powinniśmy brać jak najwięcej, korzystać z każdej danej nam chwili i nigdy nie marnować czasu, zwłaszcza, kiedy spędzamy go z osobą, którą kochamy. Kiedy zapytano ją o plany na przyszłość, opowiedziała o swojej debiutanckiej płycie, która ukaże się już wkrótce.
Teo opowiedział o zmianach jakie zaszły w jego eurowizyjnym "Cheesecake". Mówił oczywiście o zmianie tekstu, który był warunkiem dopuszczenia tej piosenki do konkursu. EBU (Europejska Unia Nadawcu) nie pozwala aby utwór promował jakąś markę, dlatego Teo słowa "Google Maps" zamienił na "All the maps". Lekkiej zmianie uległa również aranżacja. Swojego faworyta jeszcze nie ma, ale jest pewny, że odnajdzie się on podczas prób w Kopenhadze. Dowiedzieliśmy się również, że w przygotowaniach do konkursu pomogła mu zeszłoroczna reprezentantka tego kraju - Алёна Ланская (Alyona Lanskaya).