CO SŁYCHAĆ?: Дорн, Басков, Витас


22 lipca rozpoczął się festiwal New Wave i już pierwszego dnia nie obyło się bez sensacji. Wśród występujących pierwszego dnia artystów był ukraiński wokalista Иван Дорн (Ivan Dorn). Piosenkarz zaśpiewał swój utwór w języku ukraińskim - "Танець Пінгвіна (Tanec Pingvina)" i zapewne wielu zaskoczył swoim strojem. Na jego bluzie (a także bluzach muzyków) pojawiło się... godło Ukrainy. Przez publiczność zgromadzoną w Jurmali został ciepło przyjęty, jednakże pojawiają się już głosy z Rosji, że tam taki występ byłby nie do przyjęcia i że Dorn może z taką propagandą występować jedynie w swoim kraju. Obejrzyjcie występ Ivana:


Pozostając w temacie Jurmali - powiemy też co nieco o innym artyście, który wystąpił podczas pierwszego dnia. Николай Басков (Nikolai Baskov) pojawił się na czerwonym dywanie ceremonii otwarcia festiwalu wraz ze swoją nową partnerką. Jak informują rosyjskie media, wybranka wokalisty to 28-letnia Софи (Sofi), która specjalizuje się w produkcji, tak więc ma spore szanse, by uczestniczyć w rozwoju kariery Baskova. Para poznała się pół roku roku temu.


Z kolei jak informuje producent Витасa (Vitasa) - Сергей Пудовкин (Sergey Pudovkin) - wokalista wkrótce po raz kolejny zostanie ojcem! Jego żona Светлана Гранковская (Svetlana Grankovskaya) jest w piątym miesiącu ciąży. Jak mówi Pudovkin: "Niestety, jeszcze nie mogę nic powiedzieć. Vitas nie jest jeszcze gotowy, aby omówić ten temat". Para ma już córeczkę, prawie 6-letnią Allę (Алла).