Дина Гарипова wydaje płytę


Zwyciężczyni pierwszego sezonu rosyjskiego "Голос (Golos)" - Дина Гарипова (Dina Garipova) rozpoczęła nagrywanie swojego debiutanckiego abumu. Nazwa płyty nie jest jeszcze znana, ale wiemy już kiedy pojawi się ona na półkach sklepów muzycznych. Premiera planowana jest na październik tego roku. 

Na pierwszy krążek od Diny jej fani musieli się więc sporo naczekać. Przecież finał "Golos" odbył się pod koniec grudnia 2012 roku. Od tamtego momentu młodziutka wokalistka zdążyła jeszcze reprezentować swój kraj na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2013 roku. Decyzja o wysłaniu zwyciężczyni show na ten konkurs zapadła po dwóch miesiącach od zakończenia programu. Widocznie zdecydowano się postawić na świeżą krew, na osobę, która zachwyciła telewidzów w swoim kraju. Z jej wyjazdem do Malmo wiązano więc ogromne nadzieje. Dzięki zdobytym głosom Dina przeszła pomyślnie przez półfinał i zaśpiewała  "What If" ponownie we finale, gdzie ostatecznie zajęła piąte miejsce (na 26 państw).

Kilkanaście dni temu Garipova ukończyła szkołę wyższą (pisaliśmy o tym TUTAJ). Co prawda jej wykształcenie nie jest związane z muzyką, ale nie przeszkadza jej to w rozwijaniu swojej kariery wokalistki. Czekamy więc na premierę albumu (a wcześniej jakąś informację o jej nazwie). Na koniec prezentujemy Wam jeden z występów Diny w programie "Golos":