WYWIAD: Кристина Межинская - "Od dzieciństwa miałam smykałkę do interesów!"

Кристина Межинская (Kristina Mezhynskaya) - kosmopolitka i eksperymentatorka. Chociaż ma dopiero 23 lata, mieszkała już w 4 krajach - Ukrainie, Kazachstanie, Włoszech i USA. Karierę rozpoczęła w kazachskiej grupie muzycznej, jednak szybko zdała sobie sprawę, że kariera solowa to coś, czego naprawdę chce. Udało nam się porozmawiać z Kristiną i zadać jej kilka pytań. Wokalistka i modelka (a ostatnio i aktorka) opowiedziała o swoim pierwszym występie przed publicznością, nowej piosence, filmie "Only For Forever" oraz planach na przyszłość. Przeczytajcie!

RU Muzzik: Wiemy, że mieszkasz teraz w USA (Los Angeles). Czemu akurat tam?
Кристина Межинская: Po pierwsze - wykształcenie aktorskie. Co ciekawe, pomimo tego, że w USA system edukacji oparty jest na metodzie Stanisławskiego i jego zwolenników Lee Strasberga, Stelly Adler, system nauczania i gra aktorów rzeczywiście różnią się od tej post-radzieckiej. Cieszę się, że mogę czerpać z tego amerykańskiego doświadczenia.

Jeżeli chodzi o samo życie w LA - imponuje mi styl i otwartość tego miasta. Na przykład nigdy nie poczujesz na sobie negatywnych spojrzeń ludzi niezależnie od tego jakbyś nie wyglądał lub co miał na sobie. Zwracam na to uwagę, ponieważ w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw to wygląda trochę inaczej. W Ameryce na początku dziennym jest przywitanie, uśmiechnięcie się lub zadanie pytania "Jak się masz?" obcej osobie. I to jest świetne! 


Drugiego sierpnia w USA odbyła się premiera filmu "Only For Forever", gdzie zagrałaś jedną z głównych ról. Opowiedz o swojej postaci. Kim ona jest?
Moja postać, to typowa introwertyczka, która woli żyć marzeniami, a nie rzeczywistością. Norah planuje popełnić samobójstwo - pomimo tego, że jest sławną modelką i posiada pieniądze, nigdy nie czuła się kochana. Nie mogłam się doczekać premiery naszej krótkometrażówki. Wiem, że reżyser filmu Nia Imani planuje zaprezentować go na różnych festiwalach.

Zwiastun filmu "Only For Forever"

Jacy są Twoi ulubieni wykonawcy?
Słucham absolutnie różnej muzyki, no może z wyłączeniem chansona (w jego słowiańskiej percepcji) i country. Aktualnie na mojej playliscie znajdują się utwory takich wykonawców, jak: Dahlia, Birdy, Tyga, Beyonce, Rihanna, Sia, Nicki Minaj, Lana del Ray, Lorde.

Pamiętasz swój pierwszy występ przed publicznością? 
Wydaje mi się, że moim pierwszym występem przed publicznością były koncerty na ławce obok mojego podjazdu. Miałam wtedy 8 lat. Zbierali się wokół mnie sąsiedzi i przyjaciele, a ja śpiewałam swoje ulubione piosenki, a nawet utwory własnego autorstwa. Co najśmieszniejsze, udało mi się nawet zebrać pieniądze od moich pierwszych widzów (śmiech). Tak więc od dzieciństwa miałam smykałkę do interesów!

Jak udało Ci się dostać do projektu Z.Dance?
To wszystko dzięki reżyserowi tego projektu - Alanowi Badoevu (Алан Бадоев). To on zauważył mnie podczas zdjęć do reality show "10 желаний (10 zhelaniy / 10 pragnień)", który był emitowany na ukraińskim kanale ТЕТ, i zaprosił mnie abym spróbowała swoich sił w Z.Dance. Nazywam Badoeva swoim ojcem chrzestnym jeżeli chodzi o show biznes.

Jak wspominasz współpracę z Alanem Badoevem i Maxem Barskih (Макс Барских)?
Alan - wielka osobowość. Praca z nim jest jak podróż przez nieznane zakątki świata. Nigdy nie wiesz, gdzie skręcisz na następnym zakręcie. Max - niesamowicie utalentowany artysta, ale poza tym również wspaniały kompozytor. Utwór "Ночь (Noch / Noc)", który wykonywałam w projekcie, napisał właśnie on. Podczas zdjęć, mimo że było bardzo zimno w hali i nie spaliśmy przez kilka dób, atmosfera była lekka i twórcza. Wspominam ten okres czasu z wielkim ciepłem w sercu. 

Pracowałaś z Jesusem Luz. Jak to się stało, że pojawił się on w teledysku do utworu "До рассвета (Do rassveta / Do świtu)"?
Z Jesusem poznałam się w Milanie dzięki naszym wspólnym znajomym, którzy nas ze sobą zapoznali. Było to w klubie, gdzie przyszłam odpocząć z przyjaciółmi. Na tamtą chwilę, zarówno ja, jak i reżyser teledysku Alan Badeov nie mieliśmy w planach nakręcenia wideoklipu do utworu "До рассвета…". Po prostu kiedy pokazałam Jesusowi nasz projekt Z.Dance, on wykrzyknął "Z przyjemnością wziąłbym udział w podobnych nagraniach". I właśnie wtedy narodził się pomysł współpracy. Kiedy Alan stworzył scenariusz do klipu, powiedziałam mu o Jesusie. Pozostało nam tylko zgrać grafiki i wyznaczyć dzień nagrania. Jesus - profesjonalista. Wizję reżysera zrozumiał od początku, nagrywał wszystko prawie z pierwszego dubla. Jest bardzo zdyscyplinowany i punktualny. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Jesusem. Wiem, że mu też to się podobało.


Kiedy będziemy mogli usłyszeć nową piosenkę?
Nowy utwór jest już gotowy i nie mogę się doczekać aby móc się nim podzielić ze swoimi fanami. Teraz planujemy nakręcić teledysk, dlatego będzie miał on swoją premierę prawdopodobnie jesienią.

Wiemy, że byłaś w Warszawie w zeszłym roku. Co tam robiłaś? Możesz trochę o tym opowiedzieć?
Zaproszono mnie, abym wystąpiła na imprezie zamkniętej. Muszę powiedzieć, że Polacy okazali się być bardzo przyjaznymi i wesołymi ludźmi. Nie mogę się doczekać, aby przyjechać do Was ponownie!

Byłaś może w jakiś innych miastach Polski? Jak wspominasz spędzony u nas czas?
Byłam tylko w Warszawie. Macie bardzo piękną, czystą i pełną kwiatów stolicę, a także bardzo uprzejmych ludzi.

Jakie masz plany na przyszłość? 
Niezbadane są wyroki Boskie. Mówi się u nas, że człowiek proponuje, ale to Bóg rozporządza. Dlatego porozmawiamy o rzeczach nowych, kiedy one już nastąpią! Pracuję nad tym. 

Czego możemy Ci życzyć?
Najważniejsze - zdrowie. Wszystko inne jest w naszych rękach. I w głowie :)