Eurowizja 2015 bez Ukrainy!


Szok i niedowierzanie! Tak możemy opisać nasz stan po tym, gdy kilkanaście minut temu dotarła do Nas informacja, że reprezentacji Ukrainy zabraknie podczas jubileuszowego 60-tego Konkursu Piosenki Eurowizji 2015. Ukraina swoją decyzję tłumaczy problemami finansowymi nadawcy publicznego, którym jest NTU (Національна телекомпанія України - Nacionalna telekompaniya Ukraini). 

W 2004 roku, pojawiając się na Eurowizji dopiero drugi raz, Ukraina zwyciężyła dzięki Ruslanie i jej "Wild Dances". Ich cechą charakterystyczną było także to, że niemal co roku w barwach Ukrainy pojawiały się wokalistki. Na 12 występów było tylko 2 wokalistów i jeden, w całości złożony z mężczyzn, zespół. Ostatnim męskim reprezentantem był Андрей Данилко (Andrey Danilko) - wokalista wystylizowany na kobietę (drag queen) - Verka Serduchka (był to rok 2007).

Ukraina w Konkursie uczestniczyła począwszy od 2003 roku i wysyłała bardzo silnych reprezentantów, będących przeważnie wysoko we finałowej stawce. Wśród nich znalazły się wielkie gwiazdy wschodniego rynku muzycznego, takie jak: Tina Karol, Ani Lorak, czy Svetlana Loboda. W tym roku Ukraina wystawiła młodziutką Marię Yaremchuk - jej występ obejrzycie TUTAJ. Natomiast poniżej prezentujemy Wam filmik przedstawiający występy w latach 2003 - 2013:


Jak odnosicie się do tej decyzji NTU? Czy Ukraina ma szansę na powrót na eurowizyjną scenę? Kto był Waszym ulubionych reprezentantem?