KARTOSZKA AWARDS 2013 - Wyniki!


O stworzonym przez nas konkursie "KARTOSZKA AWARDS" i przyczynach jego powstania informowaliśmy Was pod koniec marca (do przeczytania TUTAJ). Była to pierwsza edycja konkursu, którego celem było podsumowanie rosyjskiego rynku muzycznego za rok 2013. Stworzonych zostało 15 kategorii, a w każdej z nich 5 albo 10 nominowanych. Każdy mógł oddać swój głos na dowolną ilość kandydatów. Pierwsza edycja miała za zadanie sprawdzić, w jaką stronę konkurs powinnien podążać w następnych latach - co udoskonalić, co wyeliminować.

Poniżej - wszyscy nominowani do zwycięstwa:


W zabawie wzięło udział równe 40 osób. Niektórzy z nich nie oddali swoich głosów w każdej kategorii (co za rok będzie czynnością konieczną). Zobaczcie kto zwyciężył:


Nasz zespół również postanowił zagłosować. Głosowanie przypominało to, które możemy zaobserwować podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. W sytuacji gdy mamy 10 kandydatów, głosy wyglądały następująco: 12 pkt, 10 pkt, 8 pkt, 7 pkt, 6 pkt itd. Gdy liczba kandydatów wynosiła 5 - każdy musiał przyznać punkty od 1 do 5 (każdy mógł być użyty tylko raz). Chcecie zobaczyć kto według nas powinien wygrać?


Internauci i nasz zespół wytypowali tych samych zwycięzców w następujących kategoriach: Wokalistka roku (Rosja), Wokalista roku (Rosja), Wokalista roku (Ukraina), Zespół roku (Rosja). W kategorii "Teledysk roku (Ukraina)" zwycięzca internautów znalazł się na samym dnie głosowania RU Muzzik Team. Identycznie sytuacja wyglądała w przypadku kategorii "Duet roku" oraz "Kicz roku". Co ciekawe, zespół KBDM (Debiut roku) jako jedyny nie otrzymał ani jednego głosu od internautów.

To już wszystko jeżeli chodzi o KARTOSZKA AWARDS 2013. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji (w 2015 roku), której zadaniem będzie podsumowanie roku 2014!