Rosja na EMA MTV 2014


Tegoroczna edycja MTV EMA (MTV Europe Music Awards) odbędzie się 9. listopada w Glasgow. Jest to gala muzyczna, której celem jest podsumowanie ostatniego roku. Nominowanych jest dość spora liczba artystów w kilkudziesięciu kategoriach. Nie będziemy tutaj przedstawiać wszystkich, lecz skupimy się na kategoriach regionalnych - jest do docenienie muzyki z poszczególnych krajów europejskich. Tak więc wśród nich znajdziemy między innymi "Najlepszego artystę rosyjskiego". Chcecie dowiedzieć się, kto w tym roku powalczy o tę nagrodę?

Nominowanych jest pięciu artystów, z czego ostatni z nich dopiero zostanie wybrany przez głosujących fanów. Na razie pewne jest to, że o tytuł ten powalczą: Serebro [1], dwaj przedstawiciele hip-hopu: wokalista Noize MC [2] oraz zespół Каста (Kasta) [3], a także piosenkarka Бьянка (Bianka) [4].


Piątego nominowanego można wybrać poprzez umieszczenie specjalnego wpisu w sieciach społecznościowych (używając tzw. hashtagu):
Нюша (Nyusha) [1] - #MTVEMA #мойноминантНюша
Макс Корж (Maks Korzh) [2] - #MTVEMA #мойноминантМакс Корж
Ёлка (Yolka) [3] - #MTVEMA #мойноминантЁлка
Пицца (Pizza) [4] - #MTVEMA #мойноминантПицца


Glosowanie na piątego nominowanego potrwa do 15. września, a już dzień później ogłoszone zostaną wyniki. Wtedy też rozpocznie się walka o bycie "Najlepszym artystą rosyjskim". A ten, kto zdobędzie ów tytuł będzie dalej konkurował z innymi artystami europejskimi (zwycięzcami w swoich regionalnych kategoriach) - jeśli wygra, będzie mógł siebie nazywać "Najlepszym Artystą Międzynarodowym MTV EMA".