Uzari & Maimuna jadą do Wiednia! Alexander Rybak i MILKI największymi przegranymi!


W piątek (26.12.14) odbyły się białoruskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2015, który odbędzie się już w maju w Austrii. Do walki o wyjazd do Wiednia stanęło 15 kandydatów. Zwycięzcę wybrało 7-osobowe jury (87,5%) oraz widzowie (12,5%). Okazał się nim duet Uzari & Maimuna, który wykonał utwór "Time":


Największymi przegranymi są z całą pewnością młode dziewczyny tworzące grupę MILKY. Ich twórcą jest sam Alexander Rybak (Александр Рыбак) - zwycięzca Eurowizji 2009, która odbyła się w Moskwie. Dziewczyny zajęły 2 miejsce w głosowaniu publiczności oraz 4 u jury co dało ostatecznie 4 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Obejrzyjcie występ grupy MILKY ich "Accent":


Na temat wyników postanowił się wypowiedzieć sam Alexander Rybak. Zobaczcie co ma do powiedzenia na temat piątkowych preselekcji (tłumaczenie pod filmikiem):


"Jeżdżę trochę po świecie i występuję i wszędzie Europejczycy wylewają pełno błota na moją rodzinę, Białoruś. A ja bronię i bronię. Mówię, że tam panuje dobry system. A oni mówią: "Jaki system? - Tam wszystko kupione" A ja bronię i bronię. Już w sumie nie wiem czego bronię. Co roku spotykam się z białoruską delegacją na Eurowizji i mówią oni: "No Sasha, napisz nam proszę piosenkę. Co mamy zrobić aby wygrać Eurowizję". Napisałem więc ten utwór. Straciłem czas, wiele pieniędzy. Znalazłem wyjątkowe, utalentowane dziewczyny i napisałem im piosenkę, która szczerze i prawdziwie opisuje Białoruś, taką jaką ja ją widzę. A tu szanowne jury ją zniszczyło. Zrezygnowałem nawet ze wspólnych Świąt z moimi rodzicami, ale nie chodzi o to. W całej Europie nas wspierali - eksperci, fani Eurowizji, a tutaj takie jury postanowiło nas zniszczyć. Spotkałem się z tymi jurorami wcześniej, ze wszystkimi się spotkałem. Pamiętam, że kiedy byłem chory, to jeden Pan z jury podszedł i powiedział "no chodź, zróbmy sobie zdjęcie. Jedyna taka szansa - z dziećmi". Uśmiechnąłem się i zrobiłem sobie zdjęcie a on powiedział: "zawsze będziemy Cię wspierać". I tak mnie wspierali, tak? Mam nadzieję, że ja to jury już nigdy w życiu nie zobaczę, ponieważ ciężko będzie udawać, że jestem szczęśliwy i chce się uśmiechnąć."

Zdjęcia: tut.by