Za nami finał Голос 3!


Trzecia edycja show "Голос (Golos)" już za nami! Zmagania utalentowanych wokalistów można było śledzić w rosyjskiej telewizji od 5 września. Po prawie 4 miesiącach odbył się finał programu (a dokładnie - 26 grudnia 2014). Pojawiło się w nim czterech uczestników show, po jednym z "komandy" każdego jurora. Byli to:

1). Мариам Мерабова (Mariam Merabova) z grupy Leonida Agutina (Леонид Агутин)
2). Ярослав Дронов (Yaroslav Dronov) z grupy Pelageyi (Пелагея)
3). Александра Воробьёва (Aleksandra Vorobeva) z grupy Aleksandra Gradskiyego (Александр Градский)
4). Александр Бон (Aleksander Bon) Dimy Bilana (Дима Билан)

Od lewej: Bon, Merabova, Dronov, Vorobeva

Najpierw uczestnicy zaśpiewali po dwie piosenki - pierwsza z nich to duet ze swoim "mentorem", a druga - zaśpiewana już solo. Po podliczeniu głosów okazało się, że z programem musi pożegnać się Mariam. W dalszej części programu pozostali finaliści zaprezentowali po jeszcze jednym utworze. Ostatecznie okazało się, że Голос 3 należy do podopiecznej Gradskiyego - zwyciężyła Aleksandra Vorobeva. Oto jeden z jej finałowych występów:


Swego czasu pojawiały się plotki, jakoby zwycięzca tej edycji show będzie reprezentował Rosję na przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Tak było w przypadku Diny Garipovej, która wygrała pierwszą edycję programu i w 2013 roku pojechała na Eurowizję. Na razie nic nie wiadomo na temat Aleksandry, a dodatkowo ostatnio informowaliśmy Was, że spekulacje odnośnie rosyjskiego reprezentanta tyczą się także Segeya Lazareva (przypomnij sobie TUTAJ). Jak będzie rzeczywiście - mamy nadzieję, że okaże się już wkrótce :)