11.01.2015

YUNA 2015 - znamy nominowanych!


O laureatach ukraińskiej gali muzycznej YUNA z roku 2014 informowaliśmy Was TUTAJ. Jeśli natomiast chcesz sobie przypomnieć tamtejsze występy - kliknij TU. Pod koniec 2014 roku ruszyły już pierwsze przygotowania do tegorocznego rozdania nagród - poznaliśmy nominowanych!

Zwycięzców wybierze specjalnie zgromadzone jury, w skład którego wchodzą dyrektorzy programowi rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych, wydawcy muzyczni, publicyści i krytycy. Gala odbędzie się 25 marca 2015 roku. Sprawdźcie więc, którzy Ukraińcy mają szansę już wkrótce zdobyć prestiżowe nagrody podczas tej gali:


Кращий виконавець (Najlepszy wokalista):
MONATIK
Арсен Мірзоян (Arsen Mirzoyan)
Віталій Козловський (Vitaliy Kozlovskiy)
Іван Дорн (Ivan Dorn)
Макс Барських (Max Barskih)

Краща виконавиця (Najlepsza wokalistka):
Alloise
Alyosha
Jamala
LOBODA
Ірина Білик (Irina Bilyk)
Тіна Кароль (Tina Karol)

Кращий гурт (Najlepsza grupa):
DZIDZIO
The HARDKISS
Антитіла (Antitila)
Неангели (NeAngely)
Скрябін (Skryabin)

Кращий альбом (Najlepszy album):
Jamala "Дякую" (Jamala "Dyakuyu")
The HARDKISS "Stones and Honey"
Брати Гадюкіни "Made in Ukraine" (Brati Gadyukini "Made in Ukraine")
Ірина Білик "Рассвет" (Irina Bilyk "Rassvet")
Тіна Кароль "Помню" (Tina Karol "Pomnyu")

Краща пісня (Najlepsza piosenka):
Alyosha "Безоружная" (Alyosha "Bezoruzhnaya")
LOBODA "Город под запретом" (LOBODA "Gorod pod zapretom")
The HARDKISS "Stones"
Ані Лорак "Медленно" (Ani Lorak "Medlenno")
Віа Гра "Перемирие" (VIA Gra "Peremirie")
Злата Огнєвич "Pray for Ukraine" (Zlata Ognevich "Pray for Ukraine")
Тіна Кароль "Мы не останемся друзьями" (Tina Karol "My ne ostanemsya druzyami")

Кращий композитор (Najlepszy kompozytor):
Валерій Бебко / Юлія Саніна (Valeriy Bebko / Yuliya Sanina)
Іван Дорн (Ivan Dorn)
Костянтин Меладзе (Konstantin Meladze)
Олексій Потапенко - Потап (Oleksiy Potapenko - Potap)
Руслан Квінта (Ruslan Kvinta)

Кращий автор слів (Najlepszy autor słów):
Андрій Кузьменко (Andriy Kuzmenko)
Олексій Потапенко - Потап (Oleksiy Potapenko - Potap)
Світлана Лобода - LOBODA (Svetlana Loboda)
Світлана Тарабарова (Svetlana Tarabarova)
Сусана Джамаладинова - Jamala (Susana Dzhamaladinova)

Кращий відео кліп (Najlepszy wideoklip):
Валерій Бебко (За кліп The HARDKISS "Stones") - Valeriy Bebko (za klip The HARDKISS "Stones")
Володимир Шкляревський (За кліп Pianoбой "Родина") - Volodimir Shklyarevskiy (za klip Pianoboy "Rodina")
Володимир Шкляревський/Віктор Придувалов (За кліп Океана Ельзи "Стіна") - Volodimir Shklyarevskiy (za klip Okean Elzy "Stina")
Нателла Крапівіна (За кліп LOBODA та EMIN "Смотришь в небо") - Natella Krapivina (za klip LOBODA i EMIN "Smotrish v nebo")
Хірдрек Маасік (За кліп Тіни Кароль "Мы не останемся друзьями") - Hirdrek Maasik (za klip Tiny Karol "My ne ostanemsya druzyami")

Кращий дует (Najlepszy duet):
Kazaky та The HARDKISS (Kazaky i The HARDKISS)
LOBODA та EMIN (LOBODA i EMIN)
Віа Гра та Вахтанг (VIA Gra i Vahtang)
Віталій Козловський та Юлія Думанська (Vitaliy Kozlovskiy i Yuliya Dumanska)
Іван Дорн та Кравц та DJ Insama (Ivan Dorn, Kravc i DJ Insama)

Відкриття року (Odkrycie roku):
Mozgi
Onuka
Артем Мех (Artem Meh)
Клей Угрюмого (Kley Ugryumogo)
Надія Грановська (Nadiya Granovska)

0 komentarze:

Prześlij komentarz