Полина Гагарина jedzie na Eurowizję!

Stało się! Krążące od kilku dni w sieci informacje o tym, że Полина Гагарина (Polina Gagarina) została tegoroczną reprezentantką Rosji na Eurovision Song Contest, okazały się prawdziwe. Jak to z Rosją bywa, nie obyło się bez tajemniczości i różnych zawirowań. Wiadomo było jedynie, że wybór zostanie dokonany wewnętrznie przez publicznego rosyjskiego nadawcę (podobnie jak to było w zeszłym i obecnym roku w Polsce). Spekulowano, że do Wiednia może zostać wysłana zwyciężczyni rosyjskiego "The Voice" (KLIK), ponownie też w całej historii pojawiło się nazwisko Sergeya Lazareva (--> "Breaking Away").

9. marca pojawiły się spekulacje o tym, że reprezentantką została Polina, a jej utwór podany zostanie w ciągu kilku dni. Od tego momentu śledziliśmy, specjalnie dla Was, wszystko, co pojawiało się na ten temat w sieci. Jeszcze tego samego dnia pod wieczór artystka potwierdziła tę informację, publikując na swojej Facebookowej stronie wpis, który - o dziwo, został usunięty w ciągu niecałych 12 godzin. Czy to oznacza, że to jednak nie Gagarina? Jednakże na swoim koncie na Twitterze Константин Меладзе (Konstantin Meladze) również zaznaczył, że to właśnie ta artystka została wybrana. Początkowo donoszono, że oficjalne informacje miały się pojawić 10. marca w wieczornym programie "Novosti" na Pervom Kanale, jednak zaplanowana prezentacja nie odbyła się, a późniejsze plotki mówiły o tym, że wydarzenie to zostało przesunięte na niedzielę 15. marca.


Tak więc Rosja prawie rzutem na taśmę ogłosiła swojego reprezentanta (utwór anglojęzyczny pt. "A Million Voices" autorstwa m.in. szwedzkich kompozytorów), bowiem już wkrótce - w poniedziałek 16. marca rozpocznie się spotkanie delegatów wszystkich państw uczestniczących w tegorocznej Eurowizji, na której muszą oni przedstawić wszelkie szczegóły o uczestnikach. W sieci już krążą opinie wielu ludzi, na temat samego wyboru tej wokalistki. Wypowiedział się między innymi dwukrotny reprezentant Rosji na Eurowizji - Дима Билан (Dima Bilan) (2006 - II miejsce w Konkursie, 2008 - I miejsce): uważa on, że wokalista ma bardzo silny charakter, dzięki któremu nie będzie się bać, że jej występ może być oceniany ze względu na sprawy polityczne. "Z muzyką i głosem problemów nie będzie, a tym bardziej - z jej urodą. Ma wszystko, czego potrzeba i cieszę się, że to właśnie ona będzie reprezentować nasz kraj" - twierdzi Bilan.

Na prezentację całej piosenki musimy jeszcze poczekać, ale publiczny nadawca opublikował już filmik z nagrywania teledysku do eurowizyjnego utworu, w którym możemy usłyszeć fragment utworu:Niedługo po prezentacji tego krótkiego fragmentu, przyszła pora także na teledysk do tego utworu - możemy się z nim zapoznać wreszcie w całości: A co Wy sądzicie o tej decyzji? Czy Polina jest idealną reprezentantką Rosji i zagwarantuje swemu państwu wysokie miejsce w Konkursie?