Eurowizja za nami: Polina na podium!

60. Konkurs Piosenki Eurowizji możemy uznać za zakończony. W austriackim Wiedniu zaśpiewało razem 40 uczestników. W ścisłym finale nie zabrakło także reprezentantki Rosji, którą w tym roku była Polina Gagarina. Do zwycięstwa było blisko - ostatecznie wokalistka zajęła drugie miejsce, a triumfatorem tego wieczoru (a nawet i nocy) został Szwed Måns Zelmerlöw z kompozycją "Heroes" (Szwecja zdobyła 365 punktów, natomiast Rosja - 303, trzecie były Włochy z 292 punktami).

Powróćmy jednak do reprezentantki Rosji. Przed jej występem zaprezentowana został pocztówka tego kraju (taka sama, jak to było w przypadku półfinału). Na potrzeby jej nakręcenia, Polina udała się do muzeum "Crystal Worlds Swarovski" (Swarovski Kristallwelten), w którym znajduje się wystawa kryształów tej znanej austriackiej marki:A tak oto Polina Gagarina zaprezentowała się podczas finałowego eurowizyjnego występu. "A Million Voices" zabrzmiało jako 25. piosenka wczorajszego wieczoru. Wiele państw Europy doceniło niesamowity głos rosyjskiej wokalistki:Oczywiście, nie obyło się bez kontrowersji. Podobnie jak w poprzednim roku, w hali można było usłyszeć buczenie i gwizdanie, gdy tylko Rosja otrzymywała znaczącą ilość punktów od innych państw uczestniczących w Konkursie. Prowadzące starały się panować nad sytuacją i w trakcie podawania punktacji przypominały o tym, że Eurowizja to konkurs muzyczny i nie należy go mieszać z polityką. Organizatorzy, by nie dopuścić do sytuacji, jaka miała miejsce w zeszłym roku (Tolmachevy Sisters), w tym roku przygotowali się bardziej. Mówi się o tym, że przygotowane były specjalne nagrania owacji, które wykorzystać miano w trakcie transmisji telewizyjnej. Miały one na celu zagłuszenie ewentualnych zbyt nieprzychylnych reakcji publiczności na Rosję.

Odchodząc już od wszelkich kontrowersji - jak podobał się Wam występ Poliny? Czy artystka zasłużenie zajęła tak wysokie miejsce w Konkursie? A może umieścilibyście ją na zupełnie innym miejscu w rankingu punktowym? Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami! :)