Festiwal Kultury Ukraińska Wiosna 2015


Ukraińska Wiosna to festiwal, który od kilku lat odbywa się na terenie Wielkopolski (choć najwięcej wydarzeń odbywa się w stolicy tego województwa - Poznaniu). W tym roku, w maju odbędzie się jego kolejna edycja. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne POLSKA-UKRAINA w Poznaniu. Aby zapoznać się z całym programem tegorocznej edycji Ukraińskiej Wiosny - kliknij na poniższy obrazek. Na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku odnajdziecie wszelkie informacje.Choć wielość atrakcji, którą w tym roku zaplanowało Stowarzyszenie jest niewątpliwa, my ograniczymy się tutaj tylko do jednego z nich. Jako że nasza strona zajmuje się muzyką zza wschodniej granicy, z niecierpliwością czekaliśmy na to, jakie koncerty pojawią się w ramach Festiwalu. I doczekaliśmy się! Jedną z gwiazd, które przyjadą do Poznania jest wokalistka Джамала (Jamala)! Sami, jeszcze nieświadomi tego faktu, pokazaliśmy Wam niedawno jej nowy teledysk (zobacz go TUTAJ).

Coś więcej o Jamali? Urodziła się w Kirgistanie, wychowywała na Krymie, a obecnie tworzy w stolicy Ukrainy - Kijowie. Chyba najważniejszym punktem w jej muzycznej karierze było uczestnictwo w Konkursie New Wave w 2009 roku, na którym reprezentowała Ukrainę i który wygrała. Brała także udział w ukraińskich preselekcjach do Eurowizji w 2011 roku z utworem "Smile" (do zwycięstwa zabrały jej wtedy dwa miejsca).

Koncert Jamali w Poznaniu odbędzie się 29 maja 2015 roku o godzinie 20:00 w Blue Note. Poniżej prezentujemy Wam jedną z jej najnowszych kompozycji  - "Очима (Ochima)". Czy wybierzecie się poznać Ukraińską Wiosnę? :)