Kogo wybierze Ukraina? Eurowizja 2016

Po rocznej przerwie - Ukraina wraca do gry. Eurowizyjni fani z całą pewnością cieszą się na tę wiadomość, bowiem ten kraj od wielu lat stawiał na bardzo dobre wokale, a reprezentanci ostatecznie zdobywali bardzo wysokie lokaty. Kilka dni temu ogłoszono, kto dokładnie pojedzie w maju do Sztokholmu. Wśród zgłoszeń pojawiło się bardzo wiele propozycji muzycznych i po przesłuchaniach wybrano osiemnastkę, która powalczy w dwóch półfinałach. Wśród nich znalazły się nie tylko nowe twarze, ale i popularni wokaliści, którzy już kiedyś próbowali swoich sił w preselekcjach, czy też... na samej Eurowizji.
Foto: 1tv.com.ua

I PÓŁFINAŁ - 06.02.2016
Джамала (Dzhamala) - "1944"
The Hardkiss
Анастасия Приходько (Anastasiya Prihodko) - "I'm free now"
Лавика (Lavika)
Аида Николайчук (Aida Nikolaychuk) - "Inner Power"
Светлана Тарабарова (Svetlana Tarabarova) - "Never again"
Brunettes Shoot Blondes
Тоня Матвиенко (Tonya Matvinenko)
Владислав Курасов (Vladislav Kurasov) - "I'm Insane"

II PÓŁFINAŁ - 13.02.2016
SunSay - "Love Manifest"
Виктория Петрик (Viktoriya Petrik) - "Overload"
НеАнгелы (NeAngely) - "Higher"
Peaks of Kings - "Last Hope"
ALLOISE - "Crown"
Аркадий Войтюк (Arkadiy Voytyuk)
Pringlez - "Easy to Love"
Pur:Pur - "We Do Change"
JAPANDA - "Anime"

Więcej o wszystkich piosenkach możecie przeczytać TUTAJ (dla osób znających rosyjski).

FINAŁ - 21.02.2016
Nie wiadomo jeszcze, ile piosenek z każdego półfinału trafi do finałowej rozgrywki. Wiadomo jednak, że podczas wszystkich koncertów będzie obecne także jury, w skład którego wejdzie dwójka wcześniejszych reprezentantów Ukrainy na ESC - Руслана (Ruslana) i Андрей Данилко (Andrey Danilko), czyli Верка Сердючка (Verka Serdyuchka) - oraz znany kompozytor i producent muzyczny Константин Меладзе (Konstantin Meladze). 

Koncerty będzie można oglądać na dwóch kanałach telewizyjnych: UA: Перший (UA: Pershiy) oraz СТБ (STB) - transmisja każdego z nich wystartuje o godzinie 18:00 czasu polskiego. Tak więc 21go lutego poznamy kolejnego uczestnika ze wschodu (obok Sergeya Lazareva z Rosji i Ivana z Białorusi). Macie już swój typ? Czy Ukraina nadal stawiać będzie, jak w poprzednich latach, na wokalistki, czy też może tym razem zdecyduje się na zupełnie inny wybór?