Ukraińscy artyści pojawią się w Rzeszowie


Europejski Stadion Kultury (w tym roku w dniach 23-26 czerwca) - tak właśnie nazywa się cykliczna impreza rzeszowska, organizowana w ramach festiwalu Wschód Kultury. Jak już sama jego nazwa wskazuje - można mieć w jego trakcie okazję zapoznać się z twórczością muzyków, głównie zza naszej wschodniej granicy - tych z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i wreszcie - Ukrainy. To właśnie temu ostatniemu państwu przyjrzymy się teraz dokładniej, ze względu na specyfikę naszej strony. Zwłaszcza, że w trakcie koncertów, mieszkańcy Rzeszowa (i nie tylko) będą mogli w tym roku posłuchać artystów, który i Wy zapewne bardzo dobrze znacie - nie raz pojawiali się na łamach RU Muzzik. 

W piątek, 24 czerwca w ramach Koncertu Głównego (Stadion Miejski, ul. Hetmańska 69) od godziny 21:00 pojawią się muzyczne kolaboracje (które poprzedzi występ Korteza o godz. 20:00) - polscy artyści zaśpiewają w duetach z zagranicznymi muzykami. I tak będą to: Natalia Nykiel i Golden Parazyth (Litwa), Skubas i Jono McCleery (Wielka Brytania), Sarsa i Green Room & Dato Lomidze (Gruzja), Piotr Rogucki i Within Temptation (Holandia), a także: Dawid Kwiatkowski i The Hardkiss (Ukraina).


Natomiast kolejnego dnia, w sobotę 25 czerwca, zaśpiewa także inna ukraińska gwiazda, zwyciężczyni tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji - Jamala. Po zeszłorocznych występach w Poznaniu i Słubicach, tym razem wystąpi również na wschodzie naszego kraju. Jej koncert odbędzie się na Rynku i planowany jest w godz. 19:30 - 21:30. Jako, że mieliśmy okazję posłuchać wokalistki na żywo - redakcja RU Muzzik z własnego doświadczenia zdecydowanie poleca to wydarzenie! :)


Jamala i The Hardkiss spotkali się nie tak dawno temu w trakcie samych krajowych eliminacji do Eurowizji. Dla miłośników tych wokalistów, jak i samej muzyki ukraińskiej na pewno będzie to niesamowite wydarzenie. Mówią o nim nie tylko polskie media, ale informacje docierają także do samych Ukraińców (KLIK). Ze szczegółową rozpiską atrakcji w ramach Europejskiego Stadionu Kultury możecie zapoznać się na stronie internetowej festiwalu (TUTAJ). Czy ktoś z Was wybiera się do Rzeszowa? 


Foto: Wschód Kultury na Facebooku