To koniec grupy KAZAKY!


Smutna wiadomość dotarła do nas od naszych wschodnich sąsiadów. Jedna z najpopularniejszych ukraińskich grup, która współpracowała miedzy innymi z Madonną, przestaje istnieć. 8 lipca odbył się w Kijowie ich ostatni wspólny koncert. Taka oto wiadomość pojawiła się na oficjalnej grupie KAZAKY w serwisie ВКонтакте (VKontakte): 

"Witajcie drodzy fani.
Przyszedł czas aby powiedzieć Wam co nie co - coś ważnego dla nas wszystkich. Czas nie stoi w miejscu i każdy z nas chce iść do przodu, wyrażać siebie w swój sposób, stworzyć swoją osobistą twórczą przestrzeń i generować nowe pomysły. W związku z tym doszliśmy do porozumienia i podjęliśmy wspólną decyzję odnośnie zatrzymania projektu jakim jest grupa KAZAKY i zbadania swoich własnych artystycznych dróg.

Nie wypowiemy teraz smutnego słowa jakim jest "żegnajcie", dlatego że po pierwsze - wszyscy nadal będziemy z Wami, ale już indywidualnie, po drugie - nie wykluczamy, że w przyszłości nie postanowimy się zebrać ponownie, aby stworzyć coś specjalnego dla Was.
Dlatego nie macie powodów aby się smucić. To jak podział komórek i wybuch Supernowej - przychodzi czas i coś co stanowiło jedno, dzieli się i mnoży dla realizacji nowych celów. To czas aby czerpać radość i tworzyć nowe, piękniejsze rzeczy i wydarzenia.

Nasza wdzięczność do Was jest bezgraniczna. Wy to my i jesteście naszym główną nagrodą jaką zdobyliśmy przez te ponad 5 lat. Byliście i zostaniecie nieodłączną częścią naszej inspiracji. Dzięki Wam mogliśmy przeżyć tę fascynującą podróż, zostawić swój ślad w tym wielkim i jasnym świecie pop-kultury i pokazać nowoczesną twarz Ukrainy. Chcemy podziękować wszystkim naszym ukraińskim fanom, opinii publicznej i przedstawicielom mediów za szczere zainteresowanie, wspieranie i swobodę co do możliwości wyrażania siebie - bez żadnych zakazów i uprzedzeń oraz bez uwłaczających godność i nieludzkich przepisów.

Już niedługo zaczniemy dzielić się z Wami naszymi nowymi pomysłami. Bardzo Was kochamy i mocno ściskamy każdego z Was. Obiecujemy, że zostaniemy w kontakcie i liczymy na silne wsparcie naszego nowego początku.
Pamiętajcie, że jesteście najlepsi, wyjątkowi i zdolni aby osiągnąć wszystko czego pragniecie. Nigdy nie wątpcie w siebie.

Na zawsze Wasi KAZAKY - Артур (Artur), Кирилл (Kirill), Артем (Artyom) i Олег (Oleg) #friendshipneverends"