Junior Eurovision Song Contest 2016 już jutro!


Junior Eurovision Song Contest to jak sama nazwa mówi dziecięcy odpowiednik Konkursu Piosenki Eurowizji. Historia tego wydarzenia jest o wiele krótsza niż jego pierwowzoru, gdyż pierwsza edycja dziecięcej Eurowizji odbyła się dopiero w 2003 roku. Polska brała udział w tym Konkursie jak na razie tylko 2 razy - w 2003 oraz w 2004 roku. Rezultaty osiągane przez naszych reprezentantów nie są jednak tym, czym moglibyśmy się chwalić. To wszystko może się zmienić w tym roku, gdyż Polska po wieloletniej przerwie wraca do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci! Naszą tegoroczną reprezentantką została Olivia Wieczorek, która w stolicy Malty wykona utwór "Nie zapomnij". Oprócz Olivii na scenie wystąpi jeszcze wielu innych uzdolnionych wykonawców z 16 różnych krajów. Chcielibyśmy Wam zaprezentować tych, którzy są najbardziej istotni z punktu widzenia naszej strony, czyli reprezentantów Rosji, Białorusi i Ukrainy.

ROSJA
The Water of Life Project - Water of Life
The Water of Life Project został stworzony specjalnie na potrzeby Eurowizji. Pierwotnie utwór wykonywała sama Софья Фисенко (Sofya Fisenko). Kawałek nosił tytuł "Живая вода (Zhivaya voda)". Piosenkę napisała Rita Dakota, prywatnie żona Vlada Sokolovskyiego (Влад Соколовский), która stworzyła takie przeboje ukraińskiej piosenkarki LOBODY jak "Не нужна (Ne nuzhna), czy najnowsze "Твои глаза (Tvoi glaza)". Na potrzeby Konkursu Piosenki Eurowizji postanowiono stworzyć The Water of Life Projcet, gdzie Sofiyę wokalnie wspomagają 3 inne dziewczyny. Do piosenki dodano refren po angielsku. Kompozycja uzyskała nowy tytuł: "Water of Life".

UKRAINA
София Роль (Sofia Rol) - Planet Craves For Love
София (Sofia) urodziła się 13 sierpnia 2002 roku w Kijowie. W 2009 roku wydała swój debiutancki album. Ma na swoim koncie wiele nagród, a teraz postanowiła zdobyć tę najważniejszą. Tytuł jej eurowizyjnej piosenki może być mylący, gdyż sugeruje, że jest ona wykonywana w języku angielskim. Tak naprawdę, język angielski pojawia się tylko w ostatnim refrenie, a reszta piosenki śpiewana jest w języku ukraińskim. Jednym z autorów "Planet Craves For Love" jest Руслан Квинта (Ruslan Kvinta), który tworzył dla takich artystów jak София Ротару (Sofia Rotaru), Ирина Билык (Irina Bilyk), czy Николай Басков (Nikolay Baskov). Obecnie współpracuje z ukraińskim wokalistą Alekseevem.

BIAŁORUŚ
Александр Минёнок (Alexander Minyonok) - Музыка моих побед (Muzyka moih pobed) (Music is My Only Way)
Александр Минёнок (Alexander Minyonok) profesjonalnie zaczął śpiewać w wieku 8 lat. Jego mama od lat pracuje przy organizacji Festiwalu "Славянский базар в Витебске (Slavyanskiy bazar v Vitebskie)". Jego marzeniem jest zaśpiewanie w duecie z Bruno Marsem oraz Justinem Timberlake'em. Jest również wielkim fanem Justina Biebera. Obiecuje sobie, że wystąpi kiedy w Nowym Jorku na sławnym Madison Square Garden. Na scenie wystąpi ze swoimi przyjaciółmi z grupy tanecznej Sensation.