Eurowizja 2017: kto zostanie reprezentantem Białorusi?

W eurowizyjnych sprawach, dużymi krokami zbliżają się do nas także informacje z Białorusi. W zeszłym roku nie udało im się zakwalifikować do finału, ale kto wie - może w tym roku propozycja zostanie cieplej przyjęta przez widzów? Przypomnijmy, że w 2016 Białoruś reprezentował "wilczy" IVAN z utworem "Help You Fly".


Po dokonanych przesłuchaniach, wybrano ostatecznie 13 uczestników preselekcji białoruskich, które odbędą się już dziś, tj. 20 stycznia 2017. Poniżej prezentujemy Wam spis występujących tego wieczoru (kolejność startowa). W zdecydowanej większości wybrano utwory w języku angielskim:

1.   ИЮЛЬ (Юлия Коренюк) - "Children of the world"
2.   Александра Ткач - "Be stronger"
3.   Владислав Курасов - "Follow the play"
4.   Группа NAVI - "Гісторыя майго жыцця"
5.   ISAAK NIGHTINGALE (Вадим Капустин) - "On the red line"
6.   KATTIE - "Wild wind"
7.   NUTEKI - "Take my heart"
8.   NAPOLI - "Let's come together"
9.   Никита Ходас - "Voice in my head"
10. Анжелика Пушнова - "We should be together"
11. Анастасия Шеверенко - "We'll be together"
12. LERMONT x JULIC - "Heart beat"
13. Группа PROвокация - "My love"

Jak pewnie część z Was zauważyła - pojawiają się znane twarze. Oglądaliście zeszłoroczne polskie preselekcje i występujący białoruski projekt muzyczny Napoli [czyli Ольга Шиманская (Olga Shimanskaya)]? (KLIK). Z kolei Vladislav Kurasov startował, również w zeszłym roku, ale w preselekcjach na Ukrainie (KLIK). Tym razem próbuje swoich sił w kraju, w którym się urodził. Natomiast grupa Nuteki po raz kolejny spróbuje swoich sił w preselekcjach na Białorusi - próbowali już nie raz.


Show poprowadzą Ольга Рыжикова (Olga Ryzhikova) oraz Тео. Całość uświetnić mają występy ostatnich trzech męskich reprezentantów Białorusi na Eurowizji, tj. Teo (2014), Uzari (2015) oraz IVAN (2016). Zwycięzcę wybiorą wspólnie widzowie oraz jurorzy. Początek koncertu zaplanowany jest na godz. 20:00 czasu polskiego. Będzie go można obejrzeć również online na kanałach: Беларусь 1 oraz Беларусь 24.