Eurowizja 2017: Ukraina zaczyna wybierać!Wielkimi krokami zbliża się proces wyboru ukraińskiego reprezentanta na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji. Dzięki wygranej Ukrainki Jamali w Szwecji, ESC zagości w maju w stolicy Ukrainy - Kijowie. W poszczególnych krajach przeprowadzane są wybory swoich reprezentantów i na dobrej drodze są już sami organizatorzy. 17. stycznia 2017 telewizja СТБ (STB) ogłosiła, kto powalczy o możliwość reprezentowania swojego kraju (oficjalna informacja pojawiła się TUTAJ).

Wśród nadesłanych zgłoszeń wybrano 23 uczestników plus - jednego - wyłonionego drogą głosowania internatów. Jak zaznacza Константин Меладзе (Konstantin Meladze) - jedna z osób odpowiedzialnych za wybór szczęśliwców -  w tym roku wybór stawki był wyjątkowo trudny. Uczestnicy zeszłoroczny preselekcji postawili poprzeczkę bardzo wysoko. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Ukraina jest w ostatnim czasie na oczach całej Europy (i nie tylko), ze względu na zeszłoroczne zwycięstwo Konkursu i obecną organizację kolejnej edycji. Dodatkowo, w poprzednich latach ukraińskie propozycje eurowizyjne plasowały się dosyć wysoko w finałowych stawkach. Jak widać, presja jest więc bardzo silna.

Przejdźmy zatem do sedna - poznajcie 24 uczestników ukraińskich preselekcji  (kolejność przypadkowa, ostatni z zakwalifikowanych - wybrany przez internautów):
 
  Арсен Мирзоян
Мила Нитич
Виталий Козловский (Vitaliy Kozlovskiy)
AGHIAZMA
Сальто Назад (Salto Nazad)
Green Grey
ROZHDEN
Vivienne Mort
Гурт Кузьми Скрябіна "Singing pants"
Анастасия Прудиус (Anastasiya Prudius)
TAYANNA
DETACH
O.Torvald
ILLARIA
KADNAY
Рома Веремейчик (Roma Veremeychik) i grupa LUMIERE
MamaRika
Laliko
MELOVIN
LETAY
Panivalkova
С.К.А.Й. (S.K.A.Y.)
Monochromea
KUZNETSOV 

Walka o możliwość reprezentowania Ukrainy na Eurowizji 2017 będzie trwała przez 4 kolejne lutowe soboty: tj. półfinały w dniach: 4, 11 i 18, oraz kulminacyjny koncert, czyli finał preselekcji w dniu 25 lutego. Skład poszczególnych półfinałów mamy poznać jeszcze w tym tygodniu - losowanie zaplanowane jest na 20 stycznia. W trakcie koncertów, podobnie jak w zeszłym roku, w składzie jury pojawią się Константин Меладзе (Konstantin Meladze) oraz Андрей Данилко (Andrey Danilko). Zabraknie natomiast Ruslany (Руслана) - tym razem w roli jurorki zasiądzie sama Джамала (Jamala).We wszystkie wyżej wymienione sobotnie wieczory relację prowadziły będą dwa kanały:  СТБ (STB) oraz UΛ:Перший (UA:Pershiy). Linki do transmisji online przekażemy Wam w stosownym czasie. Natomiast jeśli ktoś jest zainteresowany udziałem w preselekcjach osobiście, to informujemy, że bilety na poszczególne koncerty są dostępne do zakupienia pod tym adresem: KLIK.

Kto razem z nami będzie śledził na bieżąco wybór następcy Jamali?