Eurowizja 2017: kto zostanie następcą Jamali?

Po trzech półfinałach na Ukrainie, które odbywały się w kolejne soboty lutego - wreszcie przyszedł czas na kulminacyjny moment ukraińskich preselekcji. Z każdego koncertu do finału awansowały po dwie propozycje (04.02.2017 - TAYANNA oraz Salto Nazad, 11.02.2017 - ILLARIA oraz ROZHDEN, 18.02.2017 - O.Torvald oraz MELOVIN). Jeśli nie oglądaliście koncertów półfinałowych - nic straconego. Poniżej znajdziecie odnośniki do każdego z nich.


To właśnie wyżej wymieniona szóstka powalczy dzisiaj wieczorem o tytuł ukraińskiego reprezentanta na Konkursie Piosenki Eurowizja 2017. Zwycięzca wystąpi od razu w koncercie finałowym - tę możliwość ma zagwarantowaną dzięki zeszłorocznemu sukcesowi Jamali, która wygrała Konkurs prezentując utwór "1944".

Pod koniec trzeciego półfinału, na scenę weszli także pozostali finaliści i dokonano losowania kolejności startowej każdego z nich. Tym oto sposobem 25 lutego wystąpią:


1. Powstała w 2011 roku grupa САЛЬТО НАЗАД jako jedyna w finałowej stawce postawiła na utwór w swoim języku ojczystym - zaśpiewają "О, Мамо"


2. MELOVIN to niespełna 20-letni wokalista z Odessy, zwycięzca 6. edycji ukraińskiego X-Factor, chce reprezentować Ukrainę na Eurowizji z utworem "Wonder".


3. Rockowi panowie z zespołu O.Torvald tworzą nieprzerwanie od 12 lat i co ciekawe, zagościli nawet na Przystanku Woodstock w 2015 roku. Na Eurowizję chcą pojechać z anglojęzycznym "Time"

4. ILLARIA jest wokalistką ze skłonnościami do muzyki etnicznej oraz z zamiłowaniem do piosenek i pieśni ludowych. Zaśpiewa jednak po angielsku utwór "Thank You for My Way"


5. TAYANNA, czyli Татьяна Решетняк (Tatyana Reshetnyak), jest finalistką 5. edycji programu "Голос країни". Kompozycją autorstwa Maxa Barskih "I Love You" chce podbić eurowizyjny świat

6. Рожден Ануси (Rozhden Anusi), czyli w skrócie ROZHDEN to kolejny uczestnik "Голос країни" w tej preselekcyjnej stawce. A może na Eurowizję pojedzie jego "Saturn"?

Foto: stb.ua

Początek finałowego koncertu - standardowo o godzinie 18:00 i 21:30 czasu polskiego (odpowiednio I i II część koncertu). Całość uświetnią występy gości specjalnych - zaśpiewają tegoroczne reprezentantki Francji i Polski, czyli: Alma i Kasia Moś. Oczywiście koncert będzie można obejrzeć w Internecie na kanale UΛ:Перший, transmisja na żywo będzie też prowadzona na youtubowym koncie stacji СТБ. Zwycięzcę wybierze jury w składzie: Andriy Danilko, Jamala i Konstantin Meladze, oraz widzowie głosujący na swoich faworytów. Za kogo trzymacie kciuki? Kto miałby największe szanse na godne reprezentowanie swojego kraju?