Eurowizja 2017: O.Torvald z Kijowa do... Kijowa!


Ukraińskie preselekcje zakończone! W sobotni wieczór, 25. lutego 2017 odbył się ich finał, podczas którego wyłoniono zwycięzcę. Kandydatów w finałowej stawce było sześciu (zapraszamy do naszych poprzednich notek na ten temat). Jeśli chcecie obejrzeć cały finałowy koncert - zapraszamy TUTAJ. My natomiast przedstawiamy Wam jedynie poszczególne występy - na scenie kolejno zaprezentowali się:

1. САЛЬТО НАЗАД -  "О, Мамо"


2. MELOVIN - "Wonder"


3. O.Torvald - "Time"


4. ILLARIA - "Thank You for My Way"


5. TAYANNA - "I Love You"


6. ROZHDEN - "Saturn"
 


Wyboru reprezentanta na 2017 rok dokonali wspólnie: jury zgromadzone w studio (Andriy Danilko, Jamala, Konstantin Meladze) oraz widzowie. To właśnie ich głosy (50/50) ostatecznie przyczyniły się do wyłonienia szczęśliwca. Punkty jury (1-6) oraz punkty widzów (również 1-6) zsumowano, co ostatecznie przełożyło się na następującą klasyfikację:


Co ciekawe, jak łatwo można zauważyć, zwycięzcą nie okazała się ani faworytka jury (TAYANNA), ani ulubieniec głosujących widzów (MELOVIN) - to oni otrzymali od nich najwyższe noty, czyli "szóstki". Jak mówi znane przysłowie - gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta! Na szczycie podium stanęła rockowa grupa O.Torvald i ich propozycja "Time"! Łącznie zdobyli 10 punktów (po 5 od jury i widzów), co usytuowało ich na równi z TAYANNĄ (6 od jury i 4 od widzów). Jednak w przypadku remisu punktowego - decydujący głos mają punkty od wysyłających smsy widzów. W tym przypadku grupa O.Torvald zdobyła o jedno oczko wyżej niż TAYANNA, więc ostatecznie to właśnie oni przejmują pałeczkę od Jamali - zeszłorocznej reprezentantki Ukrainy i jednocześnie - zwyciężczyni całego Konkursu. O samym zespole, który będzie reprezentował Ukrainę na Konkursie Piosenki Eurowizja 2017 - więcej już niedługo na naszej stronie. Śledźcie na bieżąco! ;)