Eurowizja 2017: Ukraina rozpoczyna wybór finalistów preselekcji

Już dziś na Ukrainie rusza 4-tygodniowy maraton, dzięki któremu zostanie wybrany reprezentant tego kraju podczas Eurowizji 2017. Pierwszy z trzech półfinałów odbędzie się 4 lutego, a kolejne - 11go i 18go. W styczniu poznaliśmy już uczestników zakwalifikowanych do koncertów, a także odbyło się losowanie grup półfinałowych. Teraz przedstawimy Wam, w jakim składzie wokaliści powalczą o finał preselekcji przez trzy kolejne sobotnie wieczory. Sześciu szczęśliwców (po dwóch z każdego półfinału) ostatecznie powalczy o zwycięstwo w finałowym koncercie 25 lutego.


Update 04.02.2017: z pierwszego półfinału awansowali: TAYANNA z utworem "I Love You" oraz Сальто Назад (Salto Nazad) z propozycją "О Мамо (O Mamo)"

Update 11.02.2017: głosami widzów i jury z drugiego półfinału do finału zakwalifikowali się: ILLARIA "Thank You for My Way" oraz ROZHDEN "Saturn"

Update 18.02.2017: <скоро>

Jeśli chcecie przed rozpoczęciem koncertów zapoznać się z preselekcyjnymi propozycjami to taką możliwość zapewnia strona nadawcy - część utworów została już na niej opublikowana (KLIK). 

Preselekcje zaplanowane są na godzinę 19:00 czasu lokalnego (co oznacza, że jeśli będziecie chcieli obejrzeć koncert online w Polsce to transmisja rozpocznie się o godzinie 18:00). Jak już wcześniej informowaliśmy, do wyboru zakwalifikowanych do finału przyczynią się głosujący widzowie oraz trzyosobowe jury w składzie: Константин Меладзе (Konstantin Meladze), Андрей Данилко (Andrey Danilko) i  Джамала (Jamala). Relację prowadzić będą dwa kanały ukraińskie i na ich stronach będzie można na bieżąco śledzić wokalne poczynania: СТБ oraz UΛ:Перший.

Foto: stb.ua
Śledźcie nasz fanpage na Facebooku - na pewno nie zabraknie tam występów artystów zakwalifikowanych do finału, który zaplanowano na 25 lutego. Czy ktoś z Was ma już swoje typy do zwycięstwa? Przypomnijmy, że laureat ukraińskich preselekcji trafi od razu do finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 ze względu na zeszłoroczny triumf Jamali. Wystąpi więc dopiero 13 maja 2017 na scenie w Kijowie.