Дима Билан odwiedził Wilno (22.02.2016)!


Dzisiaj cofniemy się wstecz o nieco ponad rok. W końcu przyszedł czas na krótkie zrelacjonowanie Wam koncertu jednej z największych gwiazd rosyjskiej muzyki. W drugiej połowie lutego zeszłego roku (a dokładnie: 22.02.2016) w Wilnie zaśpiewał Дима Билан (Dima Bilan). Część naszej redakcji pojechała na Litwę, by przygotować video-relację z tego wydarzenia. Koncert odbył się w ramach show pod nazwą "33", który, jak łatwo się domyślić, zorganizowany został z okazji 33. urodzin wokalisty.  


Podczas około dwugodzinnego występu Dima zaprezentował ponad 20 kawałków, które powstały na przestrzeni całej jego muzycznej kariery. Kład nacisk na te nowsze utwory - ze swoich trzech ostatnich albumów: "Мечтатель (Mechtatel)", "Дотянись (Dotyanis)" i świeżo wydane "Не молчи (Ne molchi)". Oczywiście nie zabrakło też hitów sprzed lat, jeszcze z początków jego kariery, jak na przykład: "Я ночной хулиган (Ya nochnoy huligan)", "На берегу неба (Na beregu neba)", czy "Невозможное Возможно (Nevozmozhnoe Vozmozho)". Cały koncert odbył się w towarzystwie nieodłącznego zespołu muzycznego oraz tancerzy, którzy współpracują z Dimą od wielu lat. Jako że do Wilna pojechałam nie tylko jako przedstawiciel RU Muzzik, ale głównie - jako część Oficjalnego Polskiego Fan Clubu wokalisty, po koncercie udało nam się spotkać z samym Dimą. Choć wielka z niego gwiazda - przyjął nas bardzo serdecznie i poświęcił dosyć dużo czasu (który niestety upłynął odwrotnie proporcjonalnie do tego, co pokazywał zegarek).

Wracając jednak do samego występu - poniżej znajdziecie relację video z tego wydarzenia. Postaraliśmy się o ujęcie w nim chyba kadego utworu, które tego wieczora zabrzmiał na scenie wileńskiej sali koncertowej COMPENSA. Gdyby wokalista odwiedził Polskę - wybralibyście się na takie show?


Foto: Agnieszka Bobrowska (OPFC DB)