Eurowizja 2018: czas na Ukrainę!


Chociaż wydaje się, że od poprzedniej Eurowizji nie minęło tak dużo czasu to jednak okres preselekcyjny do następnej edycji tego Konkursu powoli się rozkręca. Do tej pory słyszeliśmy jedynie o potencjalnych zgłoszeniach oraz rozmyślaniach fanów o swoich ulubieńcach, których chcieliby zobaczyć na Eurowizji. Znane już są szczegóły eliminacji na Białorusi, ale o niej tradycyjnie napiszemy szerzej dopiero tuż przed finałem (na razie poznaliście propozycję Alekseeva - KLIK). Dziś jednak zajmiemy się ogłoszeniami, które dobiegły z naszego innego sąsiedzkiego państwa. Mowa oczywiście o Ukrainie, gdzie już od dłuższego czasu spekulacji o preselekcjach pojawiało się całe mnóstwo.

Zacznijmy jednak od zmian, o których wiadomo już od jakiegoś czasu. O ile dobrze pamiętacie w skład jury w zeszłym roku weszła dwójka reprezentantów Ukrainy na ESC z lat poprzednich: Джамала (Jamala) i Андрей Данилко (Andriy Danilko), a także Константин Меладзе (Konstantin Meladze). W tym roku zabraknie tego ostatniego. Jego miejsce - jako producenta preselekcji - zajmie Руслан Квинта (Ruslan Kvinta). Natomiast w loży jurorskiej podczas koncertów na żywo zamiast niego zasiądzie Евгений Филатов (Evgeniy Filatov) - wokalista, producent muzyczny, solista grupy The Maneken, a prywatnie - mąż frontmentki zespołu ONUKA. Oprócz zmian osobowych, zmodyfikowano po części sam format preselekcyjny - w tym roku zaplanowano już nie trzy, lecz dwa koncerty półfinałowe. Odbędą się one kolejno 10. i 17. lutego br. Sam finał zaplanowany jest na 24 lutego 2018 roku.


Jednak co tu dużo mówić o takich "niuansach" ;) Przejdźmy do sedna sprawy, cztyi tego, co interesuje nas najbardziej? Kto uzyskał szansę do walki o możliwość reprezentowania Ukrainy w 2018 roku na Eurowizji?  W sieci przewijało się wiele nazwisk. Część z nich okazała się jak najbardziej trafiona, bowiem na liście półfinalistów znalazła się fenomenalna grupa KAZKA, a także powracający do walki liderzy zeszłorocznego finału: Tayanna i Melovin. Poniżej przedstawiamy Wam listę uczestników preselekcji ukraińskich, które opublikowano na stronach kanałów UA:Перший (UA:Pershiy) oraz СТБ (STB):

The Erised
Сергій Бабкін (Sergey Babkin)
СONSTANTINE
Kozak System
The ВЙО (The VYO)
JULINOZA
Dilemma
KAZKA
Yurcash
Mountain Breeze
Ingret Kostenko
VILNA
LAUD
TAYANNA
KADNAY
Pur: Pur
MELOVIN
ILLARIA

Tymczasem już w piątek 19.01.2018 odbędzie się uroczyste losowanie - wokaliści zostaną przydzieleni do dwóch koncertów. O samych szczegółach - już w lutym na naszej stronie - tuż przed półfinałami. Do tego czasu mamy nadzieję poznać wszystkie utwory, z którymi artyści będą walczyć o wyjazd do Lizbony.