Eurowizja 2018: MELOVIN w barwach Ukrainy!

Trzy tygodnie emocji preselekcyjnych na Ukrainie już za nami! Wczoraj odbył się finał, podczas którego rozegrała się ostateczna walka o bilet do Lizbony. Na zwycięstwo czekała szóstka kandydatów, która wcześniej przeszła przez etap półfinałowy. We wczorajszym koncercie zaprezentowano aż 5 piosenek anglojęzycznych, a tylko jedną propozycją był utwór w języku ukraińskim (w  przypadku tych preselekcji nie za bardzo można więc mówić o "efekcie Salvadora", który zwyciężył w zeszłym roku z utworem w języku ojczystym). O wszystkich występujących przeczytacie w naszej poprzedniej notce - chętnych odsyłamy właśnie tam. Zwycięzcą - zarówno ze strony ocen jurorskich, jak i głosów oddanych przez telewidzów - okazał się wokalista MELOVIN i jego anglojęzyczna propozycja "Under The Ladder". Głosy rozłożyły się w sposób następujący:


Doceniony został silny wokal oraz show na scenie, które wokalista delikatnie zmienił po występie półfinałowym. Fortepian, który wcześniej stał z boku, tym razem zdecydowano się umieścić wyżej. Podczas występu wokalista przedostał się po schodach na specjalnej platformie i tam odegrał partię na instrumencie, a całości dopełnił ogień otaczający konstrukcję. Cały finał jest możliwy do obejrzenia na YouTube. Jeśli macie ochotę powrócić do tego koncertu (bądź nie oglądaliście go wcale i chcielibyście narobić zaległości) to zapraszamy. A poniżej - triumfujący występ 20-letniego MELOVINA:

 
MELOVIN to pseudonim artystyczny Konstantina Bocharva (Константин Бочаров). Ten młodziutki chłopak największą sławę zdobył dzięki udziale w szóstej edycji ukraińskiej odsłony programu X-Factor, którą zresztą wygrał. W zeszłym roku próbował już swoich sił w ukraińskich preselekcjach do Eurowizji z utworem "Wonder" i chociaż wtedy również zdobył największą notę od publiczności, jury było wobec niego bardzo krytyczne (otrzymał od nich wtedy tylko 2 punkty). Nie poddał się jednak i powrócił do selekcji w roku bieżącym. Jak widać - była to jak najbardziej dobra decyzja. Zobaczymy, jak młody wokalista poradzi sobie w maju w Lizbonie. Dowiedzieliśmy się, że MELOVIN planuje stworzyć teledysk do swojej eurowizyjnej propozycji. Czekamy na efekty jego pracy - na brak zajęć przed wylotem do Portugalii na pewno nie będzie mógł narzekać.