Eurowizja 2018: startują półfinały na Ukrainie


Do eurowizyjnych wyborów pełną parą przygotowuje się już Ukraina. Podobnie jak w latach poprzednich Ukraińcy zdecydowali się na wybór reprezentanta do tego Konkursu poprzez zorganizowanie preselekcji. Już w dwie najbliższe soboty będziemy mogli śledzić półfinałowe zmagania uczestników, których zwieńczeniem będzie koncert finałowy - tydzień później.
 
Informowaliśmy Wam już, kto konkretnie zakwalifikował się do selekcji na Ukrainie. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, jak konkretnie będzie przedstawiał się skład poszczególnych półfinałów, ale zorganizowana pod koniec stycznia konferencja z losowaniem koncertów - odpowiedziała na wszelkie pytania w tej kwestii. Poniżej przedstawiamy Wam kolejność startową uczestników. Większość piosenek preselekcyjnych już znamy - można je wysłuchać na przykład TUTAJ.Update 10.02.2018 - w finale usłyszymy: LAUD "Waitinig", The Erised "Heroes" oraz VILNA "Forest song"

Update 17.02.2018 - do finału przechodzą również: MELOVIN "Under The Ladder", TAYANNA "Леля" oraz KADNAY "Beat Of The Universe"

Jak już wcześniej pisaliśmy - w tym roku w jury zasiądą ponownie: Джамала (Jamala) oraz Андрей Данилко (Andriy Danilko), a obok nich pojawi się po raz pierwszy - Евгений Филатов (Evgeniy Filatov) - lider zespołu The Maneken. Całe przedsięwzięcie poprowadzi oczywiście niezastąpiony Сергей Притула (Sergey Pritula).

Przed telewizory zapraszamy więc Was w trzy kolejne soboty lutego - 10., 17. oaz 24. A raczej przed ekrany Waszych komputerów, bo ponownie relację z wydarzenia będzie można śledzić na dwóch kanałach ukraińskich: UA:Перший (UA:Pershiy) [KLIK 1] oraz СТБ (STB) [KLIK 2]. Nie zabraknie także relacji na żywo na YouTube [KLIK 3]. Z racji tego, że część transmisji online może nie być dostępnych na terytorium Polski, szczerze polecamy skorzystanie właśnie z opcji nr 3, która była przydatna dla nas samych w latach poprzednich. Startujemy o godzinie 18:00 czasu polskiego. Po dwugodzinnym koncercie będzie miała miejsce "mała" przerwa i transmisja (z ogłoszeniem wyników) zacznie się ponownie ok. godz. 21:30.

 

W trakcie I półfinału gościem preselekcji będą zeszłoroczni reprezentanci Ukrainy - O.Torvald. Pojawią się z "Ліхтарі" - utworem ze swojego ostatniego albumu pt. "Бісайді". Dodatkowo zaśpiewa także gość zagraniczny - Mikolas Josef - tegoroczny reprezentant Czech. 
II półfinał przyniesie nam kolejnego zagranicznego konkurenta Ukrainy - francuski zespół Madame Monsieur zaśpiewa swoją eurowizyjną propozycję "Mercy".

Śledźcie na bieżąco nasz profil na Facebooku (również ta notka będzie później aktualizowana) - postaramy się niezwłocznie powiadomić Was o tym, kto zakwalifikuje się do finału. Za kogo trzymacie kciuki najbardziej?