NOWY TELEDYSK: Юлия Самойлова - I Won't Break

Prezentowaliśmy Wam już eurowizyjne propozycje Białorusi i Ukrainy. Nie pisaliśmy jednak jeszcze o utworze, który zaśpiewa w Lizbonie reprezentantka Rosji - Юлия Самойлова (Yuliya Samoilova). Do pewnego czasu wiadomo było tylko, że, zgodnie z zeszłoroczną deklaracją rosyjskiego nadawcy publicznego, na Eurowizję 2018 zostanie wysłana ta, którą pierwotnie wytypowano na Konkurs w roku poprzednim, a która ostatecznie na Ukrainę nie pojechała.

Na początku marca podczas wieczornego wydania wiadomości na Kanale Pierwszym (Первый канал) po raz pierwszy usłyszeliśmy utwór oraz obejrzeliśmy teledysk do niego. Także w tym roku zdecydowano się na propozycję anglojęzyczną - Yuliya zaśpiewa utwór "I Won't Break". Reżyserią teledysku zajął się Алексей Голубев (Aleksey Golubev), który już "pracował" na Eurowizji - w 2015 roku wyreżyserował "A Million Voices" Poliny Gagariny. W tym roku będzie także odpowiedzialny za prezentację sceniczną Yulii w trakcie konkursowego występu w Portugalii.

Tegoroczny wybór Rosji zbiera przeróżne opinie - często bardzo skrajne. Zapewne zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy zastanawiali się, jak wypadnie wokalistka w występach na żywo. Utwór obnażyło wystąpienie Samoilovej w trakcie eurowizyjnego pre-party w Moskwie (jedynego, na który zdecydowała się rosyjska delegacja). W sieci pojawiły się krytyczne komentarze, co do wykonania piosenki. Do maja pozostaje jednak jeszcze trochę czasu, by poćwiczyć nad wokalem, a i w Portugalii wokalistka na pewno będzie wspierana przez mocne chórki. Oby poszło jej lepiej, bo inaczej awans Rosji do finału może być mocno zagrożony.