To już nie będzie taka sama ВИА Гра

Na zdjęciu, które widzicie powyżej - odnajdziecie wokalistki zespołu ВИА Гра (VIA Gra). Od lewej są to: Эрика Герцег (Erika Gerceg), Анастасия Кожевникова (Anastasiya Kozhevnikova) oraz Миша Романова (Misha Romanova). Niespodziewane wieści docierają jednak do nas zza wschodniej granicy - ostatnia z pań nie należy już do grupy. Jaki był powód rozstania z tym słynnym girlsbandem?

Powróćmy jednak do chwilę do przeszłości... Taki skład VIA Gry znamy już od kilku lat. Odnowiony zespół w powyższej odsłonie powrócił w 2013 roku - po zorganizowanym kilkuetapowym show pod nazwą "Хочу в ВИА Гру (Hochu v VIA Gru)". To właśnie podczas castingów, a następnie koncertów na żywo - emitowanych w telewizji - wyłoniono trójkę kandydatek. W takim składzie Panie tworzyły nieprzerwanie razem, pod czujnym okiem Konstantina Meladze (Константин Меладз). Z uczestnikami talent-show różnie bywa - czasami gasną po jakimś czasie i tracą swój blask. W tym jednak przypadku panie utrzymywały na wysokim poziomie wytworzoną przed laty renomę zespołu i to już od pierwszego oficjalnego utworu "Перемирие (Peremirie)" - wykonanego wspólnie jeszcze w trakcie trwania programu. 

Akcja rezygnacji z uczestnictwa w grupie przebiegła raczej błyskawicznie. Jak tylko pojawiła się w sieci informacja, że Миша Романова opuszcza zespół, a już kilka dni później, pod koniec marca, podczas koncertu w Tbilisi ВИА Гра wystąpiła już w odmienionym składzie. Mishę zastąpiła Ольга Меганская (Olga Meganskaya) - 26-letnia Rosjanka urodzona w miejscowości Ярославль (Yaroslav). Dziewczyna już od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie muzyką, ukończyła szkołę muzyczną, a obecnie jest studentką trzeciego roku college'u w Sankt Petersburgu (Ленинградский областной колледж культуры и искусства).


O dokładnych przyczynach rozstania Mishy z VIA Grą wie pewnie niewiele osób. Do publicznej wiadomości zostało tylko przedstawione oświadczenie wokalistki, które zostało przez nią wstawione na konto na Instagramie, a w późniejszym czasie - dokładnie w takiej samej formie - również na oficjalnej stronie internetowej zespołu. Są tam podziękowania dla Eriki, Nastii i Konstantina, a także enigmatycznie sformułowana przyczyna odejścia z grupy:

"Самое главное призвание женщины - это любовь. И порой она нуждается в твёрдом решении. На некоторое время артист во мне уступил женщине... Поэтому я ухожу из группы, но оставляю в ней частичку своей души!" 
"Najważniejszym powołaniem kobiety jest miłość. I czasami musi ona podjąć zdecydowaną decyzję. Jestem artystą, ale i kobietą i teraz ten artysta musi ustąpić kobiecie. Dlatego też odchodzę z zespołu, ale pozostawiam w nim cząstkę mojej duszy!"

Chociaż nie jest to informacja potwierdzona to już mówi się o tym, że wszystko dlatego, że rzeczywiście Misha postanowiła się poświęcić miłości - i mowa tu o tej macierzyńskiej. Podobno artystka jest w ciąży i stąd całe przetasowanie w zespole VIA Gra. Jeśli to prawda to czekamy na oficjalne potwierdzenie tych plotek, a wokalistce życzymy wszystkiego dobrego w życiu osobistym i zawodowym, bo mamy nadzieję, że jeszcze powróci na scenę muzyczną.