EUROVISION DIARY: Lizbona 2018


EUROVISION DIARY: Dzień 8
Ups... Chyba coś tu się nie dodało. Teraz nie wiem, czy to przez whisky z colą, tanie portugalskie wino, czy... problemy z siecią.

Polska na 14 miejscu, Rosja na 15, a Białoruś na 16 (ta w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych krajów - w pierwszym półfinale). MELOVIN trafił do TOP 10 tegorocznej Eurowizji, ale tylko w glosowaniu widzów. Rybak poległ (każde miejsce poniżej 10 w tym przypadku jest porażką), a DoReDoS zaskoczyło.

Na dokładne analizy i podsumowania przyjedzie jeszcze czas, a tymczasem lecę kurować się dalej w swoim łóżku, płacząc cicho do poduszki. #PEDEUROVISION DIARY: Dzień 6 i 7
Chyba zostanę wróżbitą. Rosja poza finałem. Mołdawia, Ukraina i Norwegia w finale.

Jedno jest teraz pewne - MELOVIN i Alexander Rybak będą wysoko. Rosja, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Łotwa wyleciały. Kto dostanie ich najwyższe noty w głosowaniu publiczności? Odpowiedź jest prosta - Ukraina i Norwegia. Tej pierwszej przeszkodzi trochę pierwsza pozycja startowa. Czy dla Norwegii numerek 7 okaże się szczęśliwy? Myślę, że jednak nie.

Ja osobiście bardzo kibicuję Cyprowi (Eleni jest jak zaginiona siostra LOBODY), ale uważam, że wygra Francja.

Polski nie jest mi niestety wcale żal, bo półfinałowy występ był bardzo zły. Przeczuwałem, że tak to się skończy, chociaż mimo wszystko nadal miałem nadzieję, że może jednak się jakoś prześlizgnieny do tego finału. Nie udało się.

Kto jest Waszym dzisiejszym faworytem? Na kogo wyślecie swoje cenne smsy?EUROVISION DIARY: Dzień 4 i 5
Otarli łzy? ALEKSEEV zgodnie z moimi przewidywaniami nie awansował do finału. W Centrum Prasowym pojawiają się nawet głosy, że mógł zająć ostatnie miejsce. Wokalista wydał już krótkie oświadczenie, w którym pisze, że cieszy się, że ten etap już się zakończył, a zaczyna się nowy. Jego eurowizyjna droga nie była łatwa . Na początku oskarżenia o plagiat i zbyt wczesne wykonanie piosenki. Potem niechęć uczestników białoruskich preselekcji. W samym okresie eurowizyjnym było widać, że nie za bardzo odnajduje się w tej całej sytuacji. To wyglądało jakby spełniał marzenie, ale niekoniecznie swoje.

Dzisiaj odbyły się dwie próby generalne drugiego półfinału. Na drugiej z nich głosowali jurorzy.

Rosja - Julia ma bardzo nieładną sukienkę. Ta góra w której ona siedzi wygląda komicznie. Dzisiaj było mi pierwszy raz szkoda tej dziewczyny. Wokalnie jest średnio i to bardzo. Słychać głównie chórek, który robi wszystko, aby ją przekrzyczeć. Gdyby nie tancerze (a przede wszystkim Ildar), to wszystko w obrazku wyglądałoby po prostu tragicznie.

Ukraina - MELOVIN urozmaicił swój występ, który znamy z ukraińskich preselekcji. Początek wygląda trochę creepy... Więcej nie zdradzam - zobaczycie jutro sami! TOP10 finału na 100%. Nie zdziwiłbym się nawet gdyby znalazł się w pierwszej piątce.

Na dodatek w tym polfinale występuje Alexander Rybak - pochodzący z Białorusi reprezentant Norwegii, który wygrał już dla tego kraju Konkurs w 2009 roku. Będzie wysoko - to oczywiste.

Z kolei Mołdawię reprezentuje grupa DoReDoS nad którą pieczę sprawuje Philipp Kirkorov. Jest zabawnie, kolorowo i przaśnie, ale w tym wypadku to komplement. Awans też jest tylko formalnością.

Kto by pomyślał, że to Rosja będzie miała największy problem z awansem do finału? Czy czeka ich pierwszy "flop" w historii?EUROVISION DIARY: Dzień 2 i 3
Hej! Przepraszam, że się nie odzywałem, ale ilość atrakcji przewyższa czas jaki tutaj wszyscy posiadamy - w końcu doba ma tylko 24 godziny.

Zacznę od niedzieli. Ceremonia otwarcia odbyła się w bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscu - szkoda tylko, że bardzo oddalonym od centrum i gdyby nie shuttle busy specjalne zorganizowane dla dziennikarzy na tę okazję, to musielibyśmy tam jechać prawdopodobnie pociągiem. Organizacyjnie było słabo. Brakowało klimatu z Ukrainy. Dywan był bardzo długi przez co artyści byli pod koniec już bardzo zmęczeni. ALEKSEEV nie mógł się chyba odnaleźć w tej sytuacji, gdyż wyprzedził wszystkie inne delegacje i jako pierwszy opuścił niebieski dywan. Netta z Izraela uciekła w połowie - wypuścili ją ochroniarze. Najwięcej czasu spędził na tej imprezie Alexander Rybak, chociaż było widać, że marzył, aby już zejść i mieć święty spokój.

Wczoraj z kolei odbyły się dwie próby generalne. Pierwszą z nich obserwowałem wprost ze sceny, a drugą (na której głosowali już jurorzy) na ogromnym telebimie w centrum prasowym. Przykro mi to mówić, ale szanse, że Alekseev trafi do finału są znikome. Już nie chodzi o sam występ, który jest przesadzony, ale chłopak wczoraj nie dał rady nerwowo. Ręce trzęsły mu się tak mocno, że nie było w centrum osoby, która by tego nie zauważyła. Chłopak ledwo co trzymał mikrofon. Nie będę ukrywał, że mnie to zaskoczyło, gdyż Nikita ma przecież duże doświadczenie, jeżeli chodzi o występy na dużych scenach. Mimo wszystko i tak bardzo trzymam kciuki!

PS Cypr zjadł Izrael. Eleni jest zjawiskowa. Takiej labadziary nie było na Eurowizji od czasu Svetlany Lobody w 2009 roku.EUROVISION DIARY: Dzień 2 (część pierwsza)
Miałem odezwać się jeszcze wczoraj. Mam nadzieję, że nikt się nie martwił, że się rozbiłem, czy mnie uprowadzono. 😃

Dzisiaj Ceremonia Otwarcia. Transmisja powinna być dostępna na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube. 43 reprezentantów przejdzie wyjątkowo nie po czerwonym, a niebieskim dywanie. Rewia europejskiej mody - to nas dzisiaj czeka.

Żeby ten post nie był taki "suchy", to załączam widok jaki wczoraj mnie przywitał w momencie, kiedy zbliżaliśmy się do lądowania.EUROVISION DIARY: Dzień 1
Hej wszystkim! Zgodnie z obietnicą melduję się w pierwszym dniu swojej kolejnej eurowizyjnej przygody.

Czy 4 godziny snu, to wystarczająco, aby czuć się wypoczętym? Z całą pewnością nie, ale podekscytowanie związane z wyjazdem powoduje, że człowiek zapomina o tym jak bardzo jest zmęczony. Znacie to uczucie?

O godzinie 18 wylot do Lizbony. Najpierw jednak muszę dostać się do Gdańska. W przedziale ze mną dwóch Niemców. Szkoda, że nie jadą ze mną Rosjanie. Z całą pewnością zapytałbym się co sądzą na temat Julii-góry, która właśnie odbyła swoją drugą próbę na eurowizyjnej scenie.

Zamelduję się jeszcze wieczorem - już na miejscu. Jeżeli jednak jesteście spragnieni eurowizyjnych wrażeń, to już teraz zapraszam Was do śledzenia relacji na stronach moich znajomych: Destination Eurovision, Let's talk about ESC oraz eurowizja.org.

Do usłyszenia! :) 
D.