Kolejne rozstania w grupach ВИА Гра i Серебро!

Zmiany są nieodłącznym elementem showbiznesu. Jedne zaskakują mniej, drugiej bardziej i powodują szereg komentarzy wśród ich odbiorców. Nie inaczej było z pewnymi informacjami, które dotarły w ostatnim czasie od dwóch znanych zespołów z Ukrainy i Rosji - zaskoczyły nas one kolejnymi metamorfozami osobowymi.

Na pierwszy ogień zaczniemy od ukraińskiej VIA Gry (ВИА Гра), która już wiosną tego roku wymieniła jedną z wokalistek. Wtedy - w miejsce Mishy Romanovej (Миша Романова) - przybyła Ольга Меганская (Olga Meganskaya). O tej zmianie szerzej pisaliśmy już na łamach naszego portalu (przeczytacie o tym TUTAJ). Jednak to nie koniec wieści na ten rok! Анастасия Кожевникова (Anastasiya Kozhevnikova) również zdecydowała się opuścić zespół. Pierwotnie mówiono tylko o względach rodzinnych (pod koniec sierpnia odbył się jej ślub). Oficjalnie jednak to właśnie ostatnio minął jej 5-letni kontrakt z grupą, podpisany po uczestnictwie w programie "Хочу V ВИА Гру (Hochu v VIA Gru)". Wokalistka zdecydowała się go nie przedłużać, chociaż do momentu odnalezienia nowej uczestniczki - kontynuowała koncertowanie wraz z zespołem. W jej miejsce już przywędrowała już 22-letnia Rosjanka Ульяна Синецкая (Ulyana Sineckaya), a grupa na początku października - zaprezentowała pierwszy utwór w odmienionym składzie - "Я полюбила монстра (Ya polyubila monstra)":


O wiele większe zaskoczenie dotyczy jednak zespołu Серебро (Serebro), który może pochwalić się co prawda mniejszym, ale równie znaczącym stażem na muzycznej scenie. Dotychczasowa frontmenka, wokalistka, która była w zespole od samego początku i zdecydowanie grała w nim pierwsze skrzypce (a przynajmniej  - również zdecydowała się na pożegnanie. Ольга Серябкина (Olga Seryabkina), działająca również solo pod pseudonimem MOLLY, jednak podążać będzie tą drugą drogą. Ogłoszenie tej decyzji przybrało formę emocjonalnego filmu wrzuconego na konto grupy na Instagramie. Kiedy nastąpi ostateczne rozstanie? Trudno stwierdzić jednoznacznie. Pojawiła się informacja, że w obecnym składzie grupa będzie istnieć jeszcze do 2019 roku, ale nie doprecyzowano, czy będzie to przełom 2018 i 2019 roku, czy może (chociaż ta opcja wydaje się mniej prawdopodobna) - dopiero pod koniec przyszłego roku. Założenie jest takie, że po odejściu Olgi zespół ma istnieć nadal, pomimo tego, że nie zostanie w niej ani jedna wokalistka, śpiewająca tam od pierwszych chwil. To, jak bardzo blisko jest koniec Серебро w takim kształcie obrazuje nostalgiczny teledysk do utworu "Рассыпая серебро (Rassypaya serebro)", który wokalistka nagrała z mentorem i producentem zespołu - Maksimem Fadeevem (Максим Фадеев). W video odnajdziemy między innymi zakulisowe nagrania z planów teledysków grupy, które powstały na przestrzeni lat z różnymi jej członkiniami: