10.01.2019

Eurowizja 2019: Ukraina czas-start!

Co do tego państwa - wiemy już coraz więcej odnośnie uczestnictwa w kolejnej odsłonie Eurowizji. Jako pierwsze pojawiły się informacje odnośnie terminu preselekcji ukraińskich oraz jurorów, którzy będą oceniać uczestników Vidbiru w trakcie show na żywo. 

Natomiast w dniu 10 stycznia 2019 oficjalnie opublikowano listę zakwalifikowanych do preselekcje. Co ciekawe, lista uczestników "wypłynęła" już wczoraj wieczorem, ale nadawca ukraiński bardzo szybko usunął ją z oficjalnej strony. Nie przeszkodziło to tym najczujniejszym na wyłapanie tej wiadomości i rozprzestrzenienie, pomimo jej usunięcia na oficjalnych kanałach. 

Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje co do uczestnictwa niektórych znanych już wokalistów. W stawce znajdziemy również kilku weteranów - tych, którzy już w latach poprzednich próbowali pojechać na Eurowizję. Braii
Freedom jazz
KAZKA
YUKO
The Hypnotunez 
LAUD
TAYANNA
Brunettes Shoot Blondes
VERA KEKELIA
ЦеШо
Ivan NAVI
ANNA MARIA
BAHROMA
LETAY
KiRA MAZUR
KHAYAT Standardowo koncerty będzie można obejrzeć online (o czym poinformujemy Was ze szczegółami w czasie późniejszym). Półfinały (z 8 uczestnikami w każdym z nich) odbędą się w trzy kolejne soboty lutego: 9-go i 16-go, a ostateczny wybór zapadnie 23 lutego 2019. Jury będzie oceniać uczestników w tym samym składzie, co w roku poprzednim, tj. Джамала (Jamala), Андрей Данилко (Andriy Danilko) i Евгений Филатов (Evgeniy Filatov). Za produkcję show po raz kolejny odpowiedzialny jest Руслан Квинта (Ruslan Kvinta), a poprowadzi je niezastąpiony Сергей Притула (Sergey Pritula). 

Ulokowanie uczestników do poszczególnych półfinałów poznamy już za kilka dni - nastąpi to we wtorek 22-go stycznia. Pierwsi artyści już umieścili w sieci swoje preselekcyjne utwory - jeśli jesteście ich ciekawi - polecamy pobuszować na YouTube. Już zapowiedziano, że - oprócz samych pretendentów do Eurowizji - na scenie na pewno pojawi się zeszłoroczny reprezentant Ukrainy na Eurowizji - MELOVIN. Do usłyszenia w lutym!

0 komentarze:

Prześlij komentarz