Eurowizja 2019: Rosja stawia na... Lazareva!


Późnym wieczorem 7-go lutego 2019 Rosja ogłosiła swojego reprezentanta na tegoroczny - 64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019. Spekulacji na ten temat, podobnie jak w latach poprzednich, nie było końca. Wszystko przez to, że od kilku lat Rosja niezmiennie decyduje się na wybór wewnętrzny, a taka decyzja powoduje więcej znaków zapytania, co do nazwiska przyszłego reprezentanta.

Chociaż plotek, kto ma pojechać do Izraela reprezentować Rosję, było wiele, od samego początku najczęściej spotykanym nazwiskiem był Лазарев (Sergey Lazarev), który wystąpił już na eurowizyjnej scenie, w 2016 roku zaśpiewał "You Are The Only One". Niektórzy przyjmowali pojawiające się plotki o powrocie artysty z dużym sceptyzmem. W końcu przypuszczenia o jego come-backu pojawiały się już na przykład w zeszłym roku i wtedy okazały się one tylko pogłoską, a może raczej wyłącznie marzeniami jego wiernych fanów (sam wokalista nie bardzo odnosił się do tych spekulacji). 

Koniec końców okazało się, że tym razem w tych plotkach jednak znalazło się ziarnko prawdy i Sergey Lazarev został ogłoszony reprezentantem Rosji na Eurowizji 2019. Komunikat pojawił się najpierw między innymi na oficjalnym koncie artysty na Instagramie, a w sobotę mogliśmy obejrzeć specjalny odcinek programu  "Привет, Андрей! (Privet, Andrey!)" - w całości poświęcony nowemu-staremu eurowizyjnemu reprezentantowi. 

Podczas dwuipółgodzinnego odcinka powspominano Eurowizję 2016, pojawiły się filmy dotyczące Sergeya (między innymi nagrania sprzed lat: pierwsze występy z dzieciństwa, uczestnictwo w konkursach, czasy twórczości grupy Smash!, ale także te z życia rodzinnego: pokazujące relację z synem Nikitą). W studio zgromadzili się zaproszeni goście, a wśród nich między innymi: Filipp Kirkorov, Alsou, Alexander Rybak, Yuliya Volkova, Yuliya Savicheva i bliźniczki Tolmachevy. Sam wokalista na scenie zaśpiewał kilka swoich utworów. W trakcie programu nawiązano też połączenie z jednym z tegorocznych konkurentów Lazareva na Eurowizji - reprezentantem Francji Bilalem Hassanim. 

Informacji odnośnie utworu, z którym Sergey ma się zaprezentować w maju na scenie w Tel Awiwie, jest niewiele. W trakcie nagranie nie wspomniano o żadnych konkretnych szczegółach. Z przytaczanych określeń można wywnioskować, że będzie coś lirycznego. Obstawiamy więc balladę, ale premiera utworu nie jest jeszcze zaplanowana na konkretną datę - utwór poznamy najprawdopodobniej dopiero w marcu.

Z racji tego, że dostępność kanału Россия 1 w Polsce jest ograniczona i nie można go oglądać online za pośrednictwem ich strony internetowej (a co za tym idzie - także wyemitowanego odcinka "Privet, Andrey!"), oraz w oczekiwaniu na premierę tegorocznego utworu, przypominamy Wam eurowizyjny utwór Lazareva z 2016 roku: